اخبار مهم
Home / اخبار فناوری / چگونه از Product Key اورجینال دستگاه خود مطلع شویم
518762_333.jpg

چگونه از Product Key اورجینال دستگاه خود مطلع شویم

به گزارش وبسایت فناوری اطلاعات به نقل از بولتن نیوز:

گروه IT و فناوری: احتمالا تا بحال به دنبال این بوده اید که Product Key ویندوز و دستگاه خود را پیدا کنید. شاید یک دستگاه با ویندوز نصب شده به صورت پیش فرض دارید اما به دلایلی ویندوز را تغییر داده اید و اکنون یک کد با ارزش را از دست داده اید. اما در این مورد راه حلی وجود دارد که ذهن شما را از اینکه کار اشتباهی انجام داده اید پاک می کند. با وینفون همراه باشید تا به شما کمک کنیم تا Product Key اورجینال دستگاه خود را پیدا کنید.

قبل از شروع آموزش مواردی را باید به شما بگویم. کد اورجینال ویندوز شما به گفته منابع در داخل سخت افزار شما نهفته است. این بدان معنی است که از این کد تا زمان استفاده از همان دستگاه می توانید برای فعال کردن ویندوز استفاده کنید. این همان دلیلی است که باعث می شود در هنگام گم کردن این کد بتوان به آن دسترسی داشت. اگر از این کد در دستگاه دوم استفاده کنید کاملا بی فایده خواهد بود و به شما پیشنهاد می کنیم که تنها در دستگاهی که در آن تعریف شده استفاده کنید تا هزینه سنگین خرید این کد را متحمل نشوید.

چطور Product Key گم شده ام را پیدا کنم؟

– نرم افزار ShowKeyPlus  را دانلود کنید و از حالت zip خارج کنید.

– نرم افزار را اجرا کنید

– در صفحه ای که نمایش داده می شود دو کد مختلف را باید ببینید

کدی که مقابل آن Installed Key  نوشته شده است، همانی است که هم اکنون در دستگاه شما نصب شده است

Original Key همان کدی است که به آن نیاز دارید پس آن را یاد داشت کنید

مقابل OEM Key باید عبارت”Windows XX Present in the Firmware” نوشته شده باشد.

در صورتی که دستگاه شما از قبل ویندوز اورجینال با کد خریداری شده را نداشته باشد عبارت “OEM Key not presente in the Firmware” را می بینید.

مشخصا راه های دیگری مانند وارد کردن دستور در Command prompt وجود دارد اما این بهترین و آسانترین راه کار برای پیدا کردن این کد مهم است.

تذکز: کد های مربوط به نسخه های ویندوز را نمی توان برای نسخه های دیگر ویندوز استفاده کرد. برای مثال نسخه پرو ویندوز را باید با کد پرو فعال کرد و نمی تون نسخه اِنترپرایز یا نسخه های دیگر را فعال کرد.

می فایل سایت فناوری اطلاعات sps-ahebba