اخبار مهم
Home / اخبار فناوری / کنترل گوشی‌ هوشمند با اشاره چشم!
9k

کنترل گوشی‌ هوشمند با اشاره چشم!

به گزارش وبسایت فناوری اطلاعات به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از MIT Technology Review ، با استفاده از این نرم افزار می‌توان تنها با حرکت چشم به انجام بازی پرداخت، برنامه‌های مختلف را باز و بسته کرد و کارهای مختلف دیگر را انجام داد.

این تیم که از موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، دانشگاه جورجیا و موسسه انفورماتیک ماکس پلانک آلمان هستند  قادر به توسعه نرم افزاری شدند که حرکات چشم افراد را در فاصله حدود یک سانتی متر بر روی تلفن همراه و ۱٫۷ سانتی متر بر روی تبلت شناسایی می‌کند.
به گفته محققان این پژوهش، آنها در حال ارتقا بیشتر این نرم افزار با داده‌های جدید هستند.

برای رسیدن به این مهم، محققان یک برنامه به نام GazeCapture را توسعه دادند که داده‌های مختلفی را در مورد نحوه نگاه کردن افراد به گوشی‌های خود را در خارج از محدوده آزمایشگاهی و در محیط های مختلف جمع آوری می‌کند.

نگاه کاربران با دوربین جلو گوشی ثبت شده و به شکل یک نقطه ضربان دار بر روی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند نشان داده می‌شود.

اطلاعات به دست آمده از طریق GazeCapture سپس بر روی نرم افزاری به نام iTracker قرار گرفته که بر روی گوشیهای آیفون قابل اجرا است. دوربین گوشی عواملی مانند موقعیت و جهت سر و چشم‌ها را در نظر گرفته تا نقطه تمرکز کابر را بر روی گوشی هوشمد تشخیص دهد.
حدود ۱۵۰۰نفر تاکنون در حال استفاده از برنامه GazeCapture هستند.

به گفته محققان از  این نرم افزار میتوان در تشخیص های پزشکی، به ویژه برای تشخیص مشکلاتی از جمله اسکیزوفرنی و تکان‌های مغزی استفاده کرد.
نتایج این مطالعه که اخیرا در کنفرانس IEEE در سیاتل واشنگتن ارائه شده است.

می فایل سایت فناوری اطلاعات sps-ahebba